Kai Oja Consulting
Kuidas Sa kasutad oma kujutlusvõimet?

Kujutlusvõime ja loovus käivad käsikäes. Raske on rääkida kujutlusvõime kasutamisest, kui loovus jääb tähelepanuta. See on nii, sest me kasutame kujutlusvõimet oma tuleviku loomiseks.

Paljud inimesed usuvad, et nad pole loomingulised. Kui ka Sina oled üks neist, siis lõpeta see kohe. Sa oled päris kindlasti loov, isegi kui Sa sellest hetkel aru ei saa.

Tegelikult lood Sa iga hetke oma elus. Kuvand endast, oma praegune töökoht, seis pangakontol, suhted sõpradega - see kõik on Sinu loodud. See on Sinu kujutluse tulemus.

Kui me õpime oma kujutlusvõimet õigesti kasutama, saame me oma elu teadlikumalt luua. 
Vaata järgnevat mõttejada ja näed, et meie loovus väljendab seda, kes ja millised me oleme.

Meie kujutlusvõime loob meie mõtted -> meie mõtted loovad meie tundeid -> meie tunded loovad meie teod -> meie teod loovad meie tulemused.

 

Mitu head nippi oma loovuse tööle saamisest leiad ka loost, mida minu virtuaalne assistent Liina minuga jagas.

Liina lugu:

Üle poole oma elust olen arvanud, et mul ei ole loovust ja mul puudub igasugune kujutlusvõime. Paar aastat tagasi enesearengu teele asudes mõistsin, et ma ei oska unistada ega tea, millist elu tahta. Jah, ma teadsin tahta paremat elu, rohkem raha, tööõnne, paremat tervist… aga kõik oli väga ähmane. Rääkisin endale järjekindlalt lugu, et ma isegi ei tea, millist elu ma tahan näiteks 5 aasta pärast elada.

Siis aga avanes justkui täiesti uus maailm ja ma hakkasin endast aru saama. Taipasin, et pean kõigepealt ruumi tegema selleks, et miski saaks mu ellu tulla. Ma ei saa osta uusi riideid, kui mul kapis selleks ruumi ei ole. Uus töökoht ei ole kerge tulema, kui enne vanast loobuda ei otsusta. Uus auto ei mahu garaaži, kui seal on vana ees. Nii on ka mõtetega. Infot voolab meieni kõigist kanalitest - sotsiaalmeedia, raadio, teler. 

Kui palju me üldse jätame ruumi oma mõtetele? Kuhu neil on ruumi tulla, kui me neile teadlikult ruumi ei loo?

Miks siis on nii, et paljud meist ei oska unistada või visualiseerima hakates pildid ei jookse. See on nii, sest me oleme oma loovuse ja mõtted kinni keeranud. Me ei jäta oma mõtetele üldse ruumi, sest tarbime koguaeg väljast tulevat infot, mille voog on lõpmatu.

Jagan Sulle mõned mõtted, mis minu loovuse ja kujutlusvõime avanemisele on kaasa aidanud. Tee proovi, ehk aitavad need ka Sind:

  • Söö ilma telerit, raadiot või telefoni vaatamata. 
  • Ära võta tualetti minnes nutiseadet kaasa. 
  • Tee prooviks ehk isegi 100% nuti- ja netivaba päev. 
  • Tee seda kuu aja jooksul ja vaata, millist mõju täheldad. 
  • Pikenda seda aega veel ja vaata, kuidas kujutlusvõime, mis on meil kõigil tegelikult olemas, saab areneda. 

Olles enesearengu teel juba mõnda aega, täheldasin ühel hetkel, et minu loovus on nii lahti läinud, et häid mõtteid sajab ka nutivabal päeval, kui olen plaaninud täielikult lõõgastuda. Alguses see häiris mind, sest tahtsin ju kõigest väest sellel päeval ainult lõõgastuda, mitte tegeleda töö või muude mõtete kirjapanemisega. 

Siis aktsepteerisin seda ja nägin selles häid külgi. Nüüd kirjutan nutivaba laupäeva hommikul kõik lõõgastumisega loodu paberile ja siis saan pingevabalt, püüdmata midagi pingsalt meeles pidada, oma nutivaba päeva ja puhkehetki nautida.

Millised nipid võtad Sina kasutusse, et oma loovus ja kujutlusvõime paremini tööle saada? Kirjuta mulle info@kaioja.com.

Pildid / - Oja_logo