Kai Oja Consulting
10 mustrit, mis vanasse aastasse jätta

Vana aasta lõpp on suurepärane aeg oma elus väike inventuur teha. Vaadata, mis toimib ja mis mitte. 

Mõnest takistavast mustrist oleme teadlikud, aga tihti on meil ka mustrid, mis nii-öelda automaatselt taustal jooksevad ja millele me otsest tähelepanu ei pööra. Ometi hoiavad nad meil pidurit peal, seega kutsun Sind üles vaatama üle oma mustrid ja looma selgust selles, millised neist Sind mõjutavad.

Siin on 10 mittetoetavat mustrit, millele 2023. aasta lõpuga lõpparve teha. 

  1. Negatiivsele keskendumine – Negatiivsele keskendudes muutume endalegi märkamatult pessimistiks ja takerdume piiravatesse mõtetesse. Võta vastutus oma mõtete eest ja keskendu positiivsele. Positiivne mõtteviis loob uusi võimalusi ja on alus edule.
  2. Mittetoetavad, sihitud tegevused – Lõputu sotsiaalmeedia tarbimine, valimatult teleka vaatamine ja igasugused muud asendustegevused võtavad Sinult väärtusliku aja ja märkamatult tõmbavad ka motivatsiooni alla. Vaata üle, millised tegevused Sind eesmärkide saavutamisel aeglustavad ja pane paika plaan, et otstarbekalt aega kasutada.
  3. Enda kritiseerimine – Liigne enesekriitika vähendab enesehinnangut ja enesekindlust, takistades seeläbi isiklikku ja professionaalset arengut. Ära alahinda iseennast. Ole enesekindel ja tea oma väärtust. Sa oled väärt kõike seda imelist, millest unistad!
  4. Passiivne muutuste ootamine – Oodates, et muutused tulevad iseenesest, jätad oma elu juhuse meelevalda. Tegelikult on ohjad Sinu enda käes ja muutused on Sinu enda teha. 
  5. Hinnangute andmine – Hinnangute andmine on piirav ja takistab olukorda objektiivselt nägemast. Avatus ja empaatia loovad ruumi õppimiseks ja kasvamiseks. 
  6. Oma piiridest üle astumine – Ilma piire seadmata veame iseennast alt. Mõnikord väljendub see ületöötamises, mõnikord ülesöömises ja tihti enda tahaplaanile jätmises. Elus on vaja tasakaalu. Sea end toetavad piirid ja täida oma tassi, et säilitada energia ja heaolu.
  7. Teistega võrdlemine – Sina oled üks ja ainus. Sinu teekond on ainulaadne. Ära võrdle end teistega, sest see röövib rõõmu ja energiat. 
  8. Minevikust kinni hoidmine  Minevik on õppetund, mitte lõks, millesse toppama jääda. Ära lase minevikul määratleda oma olevikku ega tulevikku.
  9. Liigne muretsemine – Muretsemine ja hirm on Sinu alateadvusele halvav ning piirab lahenduste leidmist. Vali, millele oma energia suunad ja usu, et kõik toimub Sinu hüvanguks.
  10. Unistuste edasilükkamine – Aeg on meie kõige väärtuslikum ressurss. Ära lükka olulisi unistusi edasi. Hakka tegutsema täna!

Seega kutsun üles Sind neid mustreid murdma.

Millal veel, kui mitte nüüd?

Uuel aastal oled Sina see, kes valib oma mustrid ja loob oma teekonna. 

Olgu uus aasta täis edu, kasvu ja õnne!

 Oja logo