Kai Oja Consulting
Üks eriti igav jutt

Märkamatult on käes on juba veebruarikuu keskpaik.

Kuidas Sul on läinud? Kas Sul on siht selge, eesmärgid paigas ja tegevuskava täitmisel?

Aga tead, ma ei tulnud üldse siia näägutama.

Tahtsin öelda, et kui oled oma eesmärkidega ilusti rajal, siis see on lihtsalt suurepärane! Tunnusta ennast! 

Kui ei, siis ole enda vastu lahke. 

Sa ei ole üksi ning saad nüüd ja praegu valida teisiti.

Tõde on see, et suurte eesmärkide poole püüdlemine on protsess, mis nõuab järjepidevust. Kui meil ei ole harjumust neid samme teha, siis on kerge rajalt maha langeda. Sa ei ole erand.

Tean, et see võib Sulle kõlada igavalt, aga just harjumustes peitub tõeline võluvõime Sinu elu muuta.

See, mida Sa teed igapäevaselt, on palju olulisem kui see, mida Sa teed aeg-ajalt. Usun, et meist kellelgi pole probleemi end paar korda jõusaali vedada või teha mõni samm suure muutuse poole. Aga mis siis edasi saab? Kui see vaid paari edusammuga piirdub, siis tõelist muutust ei teki.

Ja võibolla kõlab see ulmeliselt, aga mõtle korraks kaasa: Sinu harjumused on need, mis määravad Sinu elukvaliteedi, Sinu tervise ja isegi Sinu rahalise seisu. See toimub poolautomaatselt ja tihti me isegi ei märka, kuidas meie harjumused meie elu kujundavad.

Kui Sul on harjumus iga päev 30 minutit enesearengusse panustada, siis on tulemus hoopis teistsugune, kui siis, kui Sul on harjumus lihtsalt ajaviiteks sotsiaalmeediat tarbida.

Kui Sul on harjumus süüa tervislikult, siis on Su tulemused väga erinevad sellest, kui oled harjunud sööma rämpstoitu.

Kui Sul on harjumus omada selget ülevaadet oma rahalisest seisust ja seada finantseesmärke, siis on tulemus täiesti teine võrreldes sellega, kui Sa ei jälgi regulaarselt oma finantsseisundit ja teed impulssoste.

Nii et võib-olla on aeg hakata tõsisemalt mõtlema oma harjumuste peale. Võta hetk ja mõtle, millised on Sinu praegused harjumused ja kuidas need mõjutavad Sinu elu. Kas need toetavad Sinu eesmärke ja unistusi?

Kui soovid muuta oma elukvaliteeti ja saavutada suuremaid eesmärke, siis ehk on aeg teha mõned muudatused oma igapäevastes harjumustes. See võib esmapilgul tunduda ebaolulisena, kuid harjumustel on tähtis osa meie elus. Harjumused kujundavad meie elustiili ja mõjutavad meie tulevikku rohkem kui me seda igapäevaselt märkame.

Nii et tunnusta end selle eest, mis on juba hästi ning ole enda vastu lahke isegi siis, kui kõik pole päris nii nagu tahad – see on võimalus õppida ja areneda. Ja alati on hea meelde tuletada, et Sa pole oma harjumuste ori, vaid nende looja. Seega vali endale toetavad harjumused ja kujunda oma elu nii, nagu soovid seda elada.

Kui tunned, et vajad tuge harjumuste muutmises ja järjepidevuses ning oled päriselt valmis muutuste loomisesse panustama, siis võta minuga ühendust ja vaatame koos, kuidas saan Sind selles toetada. 

Broneeri minuga kõne

Vägevat veebruari jätku!

Oja logo