Kai Oja Consulting
Seda lugedes tuli pisar silma

Iga suur saavutus algab esimesest sammust. Vahel me teame, mis see esimene samm on, aga mõnikord võib see samm tunduda täiesti ebaloogiline. 

Kui Sa oled üks neist, kes unistab muutustest, siis on aeg küsida endalt, milline väike samm võiks olla see võti, mis avab ukse suurtele muutustele.

Minu kirg on aidata inimestel luua muutusi ja aidata neil oma visioonile lähemale liikuda. Seega näha vägevaid, inspireerivaid muutusi oma klientide hulgas on minu jaoks lihtsalt ülim. 

Kui minu särav klient Nele Husu mulle tagasiside saatis, lisades, et tal tuli lausa pisar silma oma teekonda meenutades, siis ma lihtsalt ei saa seda mitte jagada. Milline imeline muutus!

Siin on Nele inspireeriv lugu. 

“Kas tunned ära ennast või kedagi teist selles kirjelduses: palgatöötaja, kes elab palgapäevast palgapäevani? Ootab nädalavahetust, et saaks lahti korkida veini või minna välja? Kes raske päeva lõpus ei oska muud moodi lõõgastuda, kui tühja pilguga Netflixi vaadates või hommikuni pidutsedes? Mina olin selline. Lisaks tohutu edasilükkaja.

Olin pidevas ohvriseisus – kui midagi oli halvasti, siis see oli kindlasti kellegi teise süü. Palgatõusu ei saanud – tööandja süü. Ilm oli meelega kole, et mind ärritada, lapsed kohutavad ja nii edasi. Ma ei osanud üksi ilma partnerita olla, sest kes mind siis õnnelikuks teeb – täielik suhtesõltlane. Tundsin ennast üksinda ebakindlalt ja ebaturvaliselt.

Olen nii tänulik, et 2022. aasta kevadel Kai “Edasilükkamise” tasuta kursus minu teele sattus. Sealt hakkasin vaikselt avastama, kuidas hakata endale paremat elu looma.

Viimase suhte lõpus mõistsin, et kõik eelnevad suhted on suht sarnase mustri järgi läinud ja tahtsin seda hakata muutma. Tahtsin ka lastega paremaid suhteid. Tööalaselt olin rahutu ja vajasin muutust, kuna tundsin, et olen rohkemaks võimeline ja ei ole enam saanud kasvada.

Eelmise aasta jaanuaris registreerisin ennast “Rohkemat kui hakkama saamine” (RKHS) kursusele. Minu esimene tasuline kursus. Arvasin, et olen mõistuse kaotanud, aga eks oli meeleheide suur ja tundsin, et vajan abi.

Pühendasin ennast kursusel maksimaalselt kaasategemisele. Kõige keerulisem oli teha tutvustav video ja mõelda asjadele, mida mina tegelikult tahan. Nädal enne kursuse lõppu mõtlesin, et mis nüüd edasi saab? Grupis koos õppides nägin, et ma ei ole üksi oma muredega ja teised on samamoodi raskustes. Innustasime üksteist edasi ja hirmudest läbi minema. Kes on sellises grupienergias olnud, see teab, mida mõtlen. Kes aga toetavat grupi võimsust pole kogenud, hoiatan, see muudab Sinu maailma.

Tunne oli mega peale kursuse lõppu. Sain enda kohta palju uut teada ja tegutsesin rohkem, kui iial varem.

Peale paarinädalast järelemõtlemisaega otsustasin, et kui 30 päevane kursus mind nii palju muutis, siis võtan vastu väljakutse minna 7-kuulisse mentorlusse. Mida kõike siis veel juhtuma hakkab! Läksingi TIR-i (Thinking Into Results). Käed värisesid, kui Kaile oma otsusest kirjutasin. Osa minust mõtles, et olen ajupestud ja puhta napakas. Et nagu olengi sekti värvatud.

Algas igapäevane kell 6 ärkamine ja koos teistega õppimine. Pärast paari kuud TIR-is otsustasin, et tulen ära palgatöölt ja hakkan ettevõtlust avastama.

Õppisin veel rohkem, et ettevõtjana hakkama saada. Olen 2023. aastal õppinud rohkem, kui mitmel eelmisel aastal kokku.

Kõige rohkem olen avastanud enda kohta. Kes mina olen ilma kõige välise mõjutuseta. Puhas mina ise – avastada on veel palju. Olen õppinud ennast rohkem kuulama. Tean nüüd, et minu väärtus ei sõltu teiste arvamusest ega sellest, mida ma nende jaoks teen. Olen väärtuslik, kuna olen olemas ja täpselt selline, nagu olen.

Mina ise vastutan oma õnne eest, et mul oleks tass täis. Selleks ei ole vaja partnerit. Vastutan selle eest, mida olen halvasti teinud, kui reageerisin emotsiooni pealt ja ei mõelnud oma tegude tagajärgedele suures pildis. Et reageerisin, kui ego sai haiget või kui tahtsin lihtsalt seda tõsta. Olen vabandanud nende ees, kellele olen haiget teinud, kuna ei osanud too aeg paremini, ning andestanud neile, kes on teinud oma parima minu jaoks ja ma pole osanud seda näha ega hinnata.

Aga see ei ole tulnud lihtsalt. Aastakümneid kinnistatud mustreid saab muuta järjekindla töö, süsteemse õppimise ja hea mentori abiga.

Kas Sa kujutad ette, et Sul on oma isiklik (fänn)klubi, kes toetab Sinu kõige metsikumaid unistusi ja ütleb: „Jaa, nii lahe mõte! Tee ära! Miks mitte!?! Mis on kõige hullem, mis saab juhtuda!?! Mina usun, et Sa saad hakkama!“ Ja sedasi 7 kuud järjest! Iga nädal on online kohtumised. Kui on küsimus, siis Kail on selline hea lause, et „Olen ainult ühe sõnumi kaugusel!“ Ta paneb Sinus kasvama selle mõtte, et äkki tõesti suudan...!?! Kuni teengi ära, sest kaotada ei ole ju midagi. Ainult võita! Minu näitel, tagasi palgatööle istuma saab alati minna. Ja siiamaani ei ole pidanud minema.

Kai on suurepärane mentor. Ta räägib hästi, teda on lihtne jälgida ja ta oskab mõtte välja tuua nii, et kõik saavad aru. Tema ja ta tiim mõtlevad lakkamatult, kuidas veel paremini inimesi aidata, suunata, juhendada ja julgustada ette võtma teekonda enda unistusteni.

Nagu mainisin, siis minust on nüüd saanud ettevõtja. Loon väärtust teistele ettevõtjatele virtuaalse assistendina ja minu eesmärk on saada omale kliendiks enesearengu koolitaja, et aidata temal jõuda võimalikult paljude inimesteni. Kõik väärivad seda, et nende unistused täituks ja et nad mõistaks, et on rohkemat väärt, kui lihtsalt hakkama saamine.

Üks asi, mis mind veel eelmise aasta saavutustest üllatas, on see, et ma käin nüüd trennis! Saate aru – mina! Ma pole põhimõtteliselt peale keskkooli üldse regulaarselt sporti teinud. Rulluisutasin pisteliselt mõnel suvel. Aga eelmisel aastal otsustasin ükspäev, et hakkan trennis käima ja olen hetkeseisuga 5 kuud järjest 2-3 korda nädalas käinud kodu lähedal spordiklubis. Olen hämmingus ja enda üle väga uhke.

Nüüd olen Kai Oja Siseringis. Ma julgen välja öelda, et ma pole siiani ära muutnud kõiki negatiivseid paradigmasid ja sellepärast teengi Kaiga koostööd edasi. Aga kõik on minu kätes.

Ma saan kõik, mille eesmärgiks võtan, sest ma julgen nüüd tegutseda ja liikuda selle suunas. Tulemas on erakordselt vägev aasta.”

Lihtsalt võimas, kas pole? Olles Nele teekonda jälginud ja näinud, milline muutus on tema elus juba vähem kui kahe aasta vältel toimunud, tean kindlalt, et see on alles algus. Ootan põnevusega tema tähelennu jätku.

Milline on Sinu järgmine samm muutuste poole?

Kui tunned, et oled ka valmis selliseks võimsaks muutuseks, siis broneeri minuga kõne ja räägime, kuidas ka Sina saad selle poole liikuda.

Broneeri minuga kõne


Edu ja inspiratsiooni Sulle!

Oja logo